Kierowcy ignorują czerwone światło w rejonie budowy A1 – akcja policji w Lgocie

Z informacji przekazywanych m.in. za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wynikało, że wielu kierowców wjeżdża za sygnalizator na czerwonym świetle. W ciągu dwóch godzin policja stwierdziła ponad 20 takich sytuacji.

Dodatkowo niektórzy kierowcy wyprzedzają jeden lub kilku pojazdów, które zatrzymały się prawidłowo. To powoduje duże zagrożenie w ruchu, zwłaszcza dla osób, które z drugiej strony wjechali na drogę na zielonym świetle.

W związku z tym 13 maja w godzinach przedpołudniowych w Lgocie kłobucka drogówka prowadziła działania dotyczące ignorowania sygnalizacji, do której dochodzi na zwężeniu DK 43 w rejonie budowanej autostrady. Mundurowi byli wspierani przez policjantów z komendy wojewódzkiej w Katowicach, którzy obsługiwali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia, tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD).

[huge_it_slider id=”1″]

 

Wjazd za sygnalizator pokazujący czerwone światło stanowi wykroczenie drogowe, za które grozi mandat karny w kwocie od 300 do 500 zł oraz 6 punktów karnych. Wobec kierowców, którzy chcą skorzystać z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, przewidziany jest tryb skierowania wniosku o ukaranie do sądu z dowodem w postaci zarejestrowanego wykroczenia. Kłobucka drogówka zapowiada, że na DK 43 w Lgocie w przyszłości będą organizowane podobne akcje.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Miejska TV