Pijani maturzyści zdewastowali baner przed komendą policji

Dwóch maturzystów zniszczyło podświetlany pylon przed budynkiem komendy. Jeden ze sprawców został zwolniony z aresztu, żeby mógł napisać egzamin maturalny z języka polskiego.

Dyżurny sochaczewskiej komendy został poinformowany, że dwóch mężczyzn demoluje baner przed nieużytkowanym jeszcze budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Mundurowi byli na miejscu chwilę później. Okazało się, że sprawcy skakali na nowy podświetlany pylon. Instalacja elektryczna i kostka zostały uszkodzone.

Policjanci ruszyli w pościg, a jeden ze sprawców został zatrzymany. Badanie wykazało, że 19-letni mieszkaniec Sochaczewa miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, a gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do popełnionego czynu i został zwolniony, aby mógł napisać egzamin maturalny z języka polskiego.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W drugi dzień egzaminów zatrzymano kolejnego z podejrzanych, również 19-latka, który usłyszał zarzut zniszczenia pylonu. Po jak najszybszym wykonaniu czynności policjanci zwolnili go, żeby mógł przystąpienie do egzaminu maturalnego. Straty wyniosły kilka tysięcy złotych. Młodzi ludzie swoje zachowanie uwiecznili telefonem. Grozi im do 5 lat więzienia.

KR
Źródło: mł. asp. Agnieszka Dzik / Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie

Miejska TV