Zmarła motorowerzystka potrącona w Kłobucku przez samochód

Motorowerzystka podczas skrętu w lewo zderzyła się z jadącym w tym samym kierunku samochodem. Z obrażeniami ciała trafiła do częstochowskiego szpitala. Nie udało się uratować jej życia.

Do wypadku doszło 6 maja przed 16:00 na ul. Głównej w Kłobucku. Kobieta podczas skrętu w drogę szutrową zderzyła się z jadącym w tym samym kierunku volkswagenem. Oba pojazdy jechały w stronę centrum Kłobucka. Motorowerzystka została zabrana do częstochowskiego szpitala. Niestety 14 maja zmarła.

Samochodem osobowym kierował 33-letni mieszkaniec Częstochowy, który w chwili zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu. Stan trzeźwości 49-letniej mieszkanki powiatu kłobuckiego jest ustalany na podstawie zleconego badania krwi, które do 14 maja nie zostały zakończone.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Na miejscu zabezpieczono również samochód i motorower biorące udział w wypadku dla przeprowadzenia badań przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów. Ponadto wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Miejska TV