W drodze do OPOPA

W ostatnich dniach częstochowscy strażnicy miejscy zajmowali się m.in. dewastacją baneru i złapali złodzieja dokumentów. Obaj sprawcy do czasu wytrzeźwienia zostali skierowani do OPOPA.

30-latek został ujęty dzięki miejskiemu monitoringowi. Został zauważony 19 maja ok. godz. 1:45 w rejonie ul. Piłsudskiego, gdy dewastował baner reklamowy. Sprawca został ujęty przez powiadomionych strażników, którzy wstępnie ustalili z obsługą lokalu, że straty sięgają kilkuset złotych. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu i został przewieziony do Ośrodka Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Natomiast 20 maja częstochowscy funkcjonariusze poinformowali, że w rejonie Placu Daszyńskiego zatrzymali i przekazali policji 60-latka. W trakcie patrolu zauważyli człowieka, który spał na ławce. Tymczasem obok był inny mężczyzną, który właśnie ukradł z jego plecaka portfel z dokumentami i kartą bankomatową. Strażnicy od razu ujęli sprawcę, który miał przy sobie rzeczy zabrane śpiącemu, karty bankomatowe i dowód osobisty jeszcze innej osoby, a także telefon komórkowy, który również do niego nie należał. Skradzione rzeczy wróciły do poszkodowanego. Pozostałe przedmioty strażnicy miejscy przekazali wraz z dokumentacją do IV Komisariatu Policji, a 60-latek pozostał w OPOPA do wytrzeźwienia.

KR
Fot.: Straż Miejska w Częstochowie

Miejska TV