Mecze u siebie… w Sosnowcu?

Wszystko wskazuje na to, że Raków otrzyma w najbliższym czasie licencję na grę w najwyższej klasie piłkarskich rozgrywek. Zespół i kibice czekali na powrót do Ekstraklasy ćwierć wieku, ale Ekstraklasa prawdopodobnie jeszcze nie zawita do Częstochowy.

Zdaniem prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej zarówno Raków Częstochowa, jak i ŁKS Łódź otrzymają licencję na grę w Lotto Ekstraklasie. – Liga zaczyna 19 lipca, obydwa zespoły mają licencje – napisał Zbigniew Boniek. W ten sposób odniósł się na twitterze do pytań Przemysława Pindora z “Gazety Częstochowskiej” oraz Tomasza Włodarczyka z ”Przeglądu Sportowego”.

W pewnym sensie będzie to licencja warunkowa, ponieważ klub nie ma obiektu spełniającego wymagania dla tej ligi. Dla przypomnienia, przed końcem roku władze miasta wystąpiły do Ministerstwa Sportu i Turystyki o wsparcie przebudowy stadionu, a rząd zdecydował się przeznaczyć na Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie 10 mln zł.

Magistrat domaga się natomiast dwa razy większego dofinansowania inwestycji, co zostało ujęte również w tegorocznych zmianach w miejskim budżecie. Prezydent Częstochowy zakłada, że większość wydatków poniesie ministerstwo. W bieżącym roku przygotowywana jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa nowego stadionu, co pozwala wyłonić wykonawcę, a następnie rozpocząć prace.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Świat nie stoi w miejscu. W nowym sezonie czerwono-niebiescy prawdopodobnie zagrają na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, ale wciąż nie jest to pewna wiadomość. – Dopóki nie będzie oficjalnego komunikatu ze strony PZPN, klub nie będzie potwierdzał takich informacji – mówi rzecznik Rakowa Daria Wollenberg. Więcej dowiemy się, kiedy związek wyda oficjalny komunikat o przyznaniu licencji, co powinno nastąpić już z końcem tego tygodnia.

Na Stadionie Ludowym gospodarzem jest Zagłębie Sosnowiec, które niedawno spadło z Ekstraklasy. Obiekt może pomieścić ok. 7,5 tys. osób. Na ten moment trudno przewidzieć, kiedy dokładnie Raków będzie mógł rozgrywać mecze na własnym stadionie.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Miejska TV