Znikają kontenery na zielone odpady

W sąsiedztwie ulic Poleskiej, Bystrej i Artyleryjskiej, gdzie stały kontenery na odpady zielone, nie wolno już pozostawiać śmieci.

Zgodnie z decyzjami Rady Miasta w Częstochowie zmieniają się zasady gospodarowania odpadami zielonymi. Dotychczas na terenie miasta ustawione były kontenery, gdzie mieszkańcy mogli zostawiać m.in. trawę, liście czy gałęzie. W tych miejscach były też podrzucane inne śmieci, co powodowało powstawanie dzikich wysypisk. Funkcjonariusze Straży Miejskiej używali przenośnych kamer, które fotografowały i nagrywały sprawców wykroczeń.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Obecnie kontenery znikają z terenu miasta, ale w miejscach, gdzie stały, wciąż pozostawiane są odpady. Straż Miejska monitoruje rejony ulic Poleskiej, Bystrej i Artyleryjskiej. Do 23 maja br. częstochowscy funkcjonariusze podjęli 59 interwencji wobec osób, które przy ww. ulicach wyrzuciły lub chciały podrzucić śmieci. Nałożono 28 mandatów, udzielono 30 pouczeń i wszczęto 1 postępowanie o ukaranie do sądu.

Mundurowi przypominają, że zaśmiecanie miejsc ogólnodostępnych jest wykroczeniem i proszą świadków podrzucania śmieci, aby jak najszybciej zgłosić to do dyżurnego Straży Miejskiej w Częstochowie pod numerem 986.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy

Miejska TV