Częstochowska policja konna na meczach w Tychach

W Tychach rozegrane zostały mecze w piłce nożnej, które zabezpieczało kilkuset funkcjonariuszy. Na miejscu była także częstochowska policja konna.

24 maja na Stadionie Miejskim w Tychach przy ul. Edukacji w związku z Mistrzostwami Świata U20 w piłce nożnej na trybunach zasiadło ponad trzy tysiące osób. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwało ok. 170 policjantów, kilkudziesięciu strażaków i strażnicy miejscy. Tyskich funkcjonariuszy wspierali inni mundurowi z garnizonu śląskiego, a w zabezpieczeniu rozgrywek udział wzięła także policja konna oraz przewodnik z psem.

Częstochowski zespół konny, obecny na mistrzostwach, to sierż. szt. Agnieszka Mordal na koniu Widim, st. sierż. Korneliusz Kozłowski na koniu Bonzo, sierż. Artur Mazur na koniu Hamisch oraz sierż. Michał Chrząszcz na koniu Blue Baker. Funkcjonariusze z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice stadionu. Nie odnotowali żadnych incydentów związanych z meczem.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Natomiast 25 maja na trybunach podczas meczu między drużynami Argentyny i Republiki Południowej Afryki zasiadło ponad 8 tys. kibiców. Tym razem nad bezpieczeństwem fanów i mieszkańców czuwało prawie 150 funkcjonariuszy z wojewódzkiego garnizonu. Policjanci zabezpieczali także trasy dojazdowe i okolice obiektu, a współpracowali ze strażą pożarną i strażnikami miejskimi oraz służbami ochrony i przedstawicielami FIFA. Doszło do jednego incydentu. 26-letni pracownik ochrony usiłował wnieść alkohol na teren imprezy w trakcie meczu.

KR
Fot.: Komenda Miejska Policji w Tychach / Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Miejska TV