W czerwcu GDDKiA wybierze wykonawcę częstochowskiej obwodnicy

Po odstąpieniu od umowy z włoskim konsorcjum Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybiera kontynuatora prac przy budowie odcinka F autostrady A1. Po wstępnych negocjacjach urząd zaprosił osiem firm do składania ofert.

GDDKiA zakończyła pierwszy etap negocjacji, które miały ustalić zakres robót zabezpieczających i doprecyzować warunki przyszłej umowy. Do rozmów zaproszono sześć firm będących Generalnymi Wykonawcami trasy A1 w Polsce, tj.: Budimex, Berger Bau, Strabag, Pol-Aqua, Mirbud i Intercor, a także dwóch głównych podwykonawców odcinka F autostrady A1, tj.: Bud-Pol i Lemar.

Urząd oczekuje od wszystkich ośmiu podmiotów finalnych ofert, ustalając termin na 11 czerwca. Na sierpień jest planowane podpisanie umowy z wykonawcą, jeśli nie nastąpią odwołania. Ma to pozwolić na realizację pilnych prac zabezpieczających już wykonanej części inwestycji. Zakończenie wykonania prac zabezpieczających urząd zaplanował natomiast na 15 grudnia 2019 r.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Jednocześnie między 13 a 24 maja GDDKiA w dalszym ciągu inwentaryzowała plac budowy oraz przygotowywała dokumentację przetargową. Po otrzymaniu ofert nastąpi wyłonienie najkorzystniejszej z nich oraz podpisanie umowy z wykonawcą.

Na marginesie, 28 maja odbyła się rozprawa w Krajowej Izby Odwoławczej w związku z odwołaniem złożonym przez byłego wykonawcę. Salini Polska domaga się wstrzymania rozpoczętej procedury wyłonienia wykonawcy prac zabezpieczających w trybie negocjacji bez ogłoszenia i nowego ogłoszenia postępowania przetargowego, w którym Włosi mogliby brać udział. Wyrok ma być ogłoszony 31 maja o 15:00.

KR
Fot.: GDDKiA

Więcej: Obwodnica Częstochowy może być przejezdna w tym roku

Miejska TV