Darmowy przejazd kolejami dla dzieci

Przejażdżka pociągiem to dla młodych ludzi bardzo często ciekawa przygoda. Wszystkie dzieci i młodzież będą mogli w sobotę skorzystać z bezpłatnych przejazdów Kolejami Śląskimi. Przewoźnik będzie również zachęcać najmłodszych pasażerów do czytania książek.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka z bezpłatnych przejazdów w sobotę 1 czerwca mogą korzystać dzieci i młodzież do 16. roku życia. Warunkiem jest okazanie podczas kontroli biletów dokumentu potwierdzającego tożsamość i wiek, czyli np. ważnej legitymacji szkolnej. Promocja obowiązuje przez cały dzień na wszystkich liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie z wyjątkiem odcinków Chałupki – Bohumin oraz Żywiec – Nowy Targ.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Rok 2019 to dla wojewódzkiego przewoźnika okres upowszechniania kultury. 1 czerwca nie zabraknie również wydarzeń z tym związanych, w tym promowania czytelnictwa. W ramach akcji bookcrossingowej od kwietnia Koleje Śląskie udostępniają na pokładach swoich pociągów książki, które można zabrać ze sobą. Spółka zachęca również do pozostawiania własnych publikacji, aby inni pasażerowie mogli z nich korzystać. Z okazji Dnia Dziecka przewoźnik wyprawi w podróż książki dla dzieci.

KR
Fot.: Koleje Śląskie

Miejska TV