Powstanie grill park na Promenadzie Niemena

Na Północy powstanie specjalne miejsce do grillowania. W projekcie jest budowa ogniska z ławkami oraz czterech grilli z miejscami do siedzenia oraz stołami.

Miasto ogłosiło przetarg na budowę grill parku na Promenadzie im. Czesława Niemena. Wyłoniony wykonawca uporządkuje teren, gdzie zostaną zamontowane elementy małej architektury i nasadzona zieleń. Nawierzchnia powstanie z tłucznia i kostki brukowej.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Zgodnie z założeniami, betonowe grille z rusztem będą miały 90 cm wysokości. Ze względu na swoją wagę, czyli ok. pół tony, na pewno się nie przewrócą. Wśród zaplanowanych elementów małej architektury warto wymienić pojemniki na żar i popiół oraz stalowe kosze do segregacji odpadów. Na teren obiektu nie będzie można m.in. wnosić alkoholu i wyrobów tytoniowych.

Miasto oczekuje na oferty do 18 czerwca, a cała inwestycja powinna zostać realizowana do 30 września. O powstaniu grill parku zdecydowali mieszkańcy. To projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego, a uzyskał poparcie prawie czterech tysięcy osób.

Edycja:

27 czerwca zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ cena oferty z najniższą ceną w wysokości 159 900,00 zł brutto przewyższa kwotę, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, czyli 83 000,00 zł brutto.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Marcin Merda

Miejska TV