Nastolatka z zarzutem zabójstwa córki

Przy brzegu rzeki znaleziono zwłoki niedawno narodzonego dziecka. Makabrycznego odkrycia dokonał przypadkowy przechodzień. Myszkowska prokuratura postawiła matce dziecka zarzut pozbawienia życia.

Ciało dziecka znalazł przypadkowy przechodzień. Dziewczynka leżała przy brzegu rzeki Krztyni. Było to 1 maja po 14:00, niedaleko Grabca, a policjanci wszczęli poszukiwania matki. Na początku niewiele było wiadomo. Zaledwie kilka dni później zawierciańscy funkcjonariusze dostali informacje od personelu jednej z placówek medycznych.

Pod ich opieką znajdowała się młoda kobieta, która wymagała pilnej pomocy i utraciła dużą ilość krwi. Przeprowadzone badanie lekarskie potwierdziło, że kilka dni wcześniej urodziła dziecko, co wskazywało, że może to być poszukiwana matka. Nie była jednak znana przyczyna śmieci noworodka. Konieczne było przeprowadzenie sekcji zwłok. Badania DNA potwierdziły, że zaledwie 17-letnia kobieta jest matką znalezionej dziewczynki.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Prokurator zdecydował o postawieniu jej zarzutu pozbawienia życia swojego dziecka poprzez niezaopatrzenia pępowiny oraz wrzucenia dziecka do rzeki. – Przesłuchana przez prokuratora podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanej jej zbrodni. Złożyła obszerne wyjaśnienia, ale na obecnym etapie, z uwagi na konieczność weryfikacji tych wyjaśnień i z uwagi na dobro śledztwa nie możemy ujawnić treści – wyjaśnia Tomasz Ozimek z częstochowskiej Prokuratury Okręgowej.

Młoda kobieta została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. W tej sprawie zostaną m.in. przesłuchani świadkowie, zapewne osoby z najbliższego otoczenia, ale prokurator zwróci się również do biegłych lekarzy psychiatrów o wydanie opinii dotyczącej stanu zdrowia psychicznego nastolatki. Dotyczy to również jej poczytalności w chwili popełnienia zarzucanego czynu.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Więcej: Odnaleziono matkę noworodka porzuconego w rzece
Więcej: Policja poszukuje matki noworodka znalezionego w rzece

Miejska TV