Częstochowianin utonął w Warcie

Dwóch kajakarzy w miniony weekend korzystało z wiosennej pogody na Warcie. Jeden z nich utonął. Drugi mężczyzna został uratowany i wyciągnięty na brzeg.

1 czerwca około dwudziestu osób brało udział w spływie z Łęgu w gminie Kruszyna w stronę powiatu radomszczańskiego. Ok. 13:00 w Zakrzówku Szlacheckim w gminie Ładzice dwóch mężczyzn, mieszkańców Częstochowy, wpłynęło w rejon zapory hydro-technicznej, gdzie ich kajak się wywrócił. Spiętrzenie wody w tym miejscu wynosi około półtora metra.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Jeden z kajakarzy został wyciągnięty przez osoby przebywające w pobliżu nad zalewem oraz syna właściciela firmy udostępniającej kajaki. Znalazł się na tamie, a osoby postronne udzieliły poszkodowanemu pierwszej pomocy przy wsparciu ratownika i ostatecznie mężczyzna znalazł się w szpitalu.

Drugi z kajakarzy, pomimo prób ratunku, niestety zmarł. 4 czerwca wciąż nie jest znany jego stan trzeźwości. Okoliczności śmierci 35-latka wyjaśniają funkcjonariusze radomszczańskiej policji pod nadzorem prokuratury. Rejon zapory jest objęty ścisłym zakazem kąpieli.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Miejska TV