Pościg i strzelanina po kradzieży w Rudnikach

Dwaj mężczyźni nie zatrzymali się do kontroli. W trakcie ucieczki próbowali zepchnąć radiowóz z drogi. Policjanci strzelali z broni służbowej i zorganizowali punkt blokadowy.

3 czerwca przed 19:00 funkcjonariusze z Kłomnic zauważyli samochód, którym chwilę wcześniej odjechali sprawcy kradzieży paliwa z jednej ze stacji w Rudnikach. Volkswagen nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo wyraźnych dawanych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. Patrol ruszył w pościg drogami Kościelca, Łochyni i trasą DK 1.

Kierowca w czasie ucieczki łamał wszelkie możliwe przepisy, ale mimo poważnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu nikt nie ucierpiał. Sprawcy próbowali też zepchnąć ścigający ich radiowóz z drogi. Funkcjonariusze wykorzystali wtedy broń służbową do zatrzymania uciekinierów.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Pomimo przestrzelonej opony, volkswagen jechał dalej. W tym czasie policjanci z Radomska ustawili blokadę. Kiedy zauważył to uciekający kierowca, zjechał na pobocze i porzucił auto. Sprawcy uciekali dalej na piechotę. Mundurowi z Kłomnic ruszyli za nimi. Po krótkim pościgu zatrzymali złodziei, a przy ich obezwładnianiu pomogli policjanci z Radomska. Sprawę nadzoruje częstochowska prokuratura. Dwie zatrzymane osoby to obcokrajowcy w wieku 17-18 lat.

KR
Fot.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie / Komenda Powiatowa Policji w Radomsku

Miejska TV