Śmiertelne pobicie w Kłobucku

Doszło do bójki, w trakcie której śmiertelnie pobity został mężczyzna. Tożsamość prawdopodobnego sprawcy jest znana służbom.

2 czerwca ok. 23:00 w Kłobucku w trakcie libacji alkoholowej doszło do rękoczynów pomiędzy dwoma mężczyznami. Skutkiem uszkodzenia ciała jednego z nich była śmierć. Gospodarzem i pokrzywdzonym był 59-letni kłobuczanin.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Osobą podejrzaną w sprawie jest inny mieszkaniec tego miasta, który ma być zatrzymany i doprowadzony przez funkcjonariuszy policji. Mężczyzna prawdopodobnie zostanie tymczasowo aresztowany oraz usłyszy zarzuty.

Aktualizacja:

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań socjalnych. Na miejscu policjanci ustalili wstępny przebieg zdarzeń, z którego wynikało, że podczas imprezy alkoholowej gospodarz został pobity na tyle mocno, że zmarł na skutek poniesionych obrażeń.

Oficer dyżurny otrzymał telefoniczną wiadomość dotyczącą zgonu mężczyzny 2 czerwca ok. 22:30. Jeden ze znajomych gospodarza w pewnym momencie go zaatakował i dotkliwie bił. Podejrzewanego o brutalny atak 58-latka oraz pozostałych dwóch uczestników mocno zakrapianej imprezy zatrzymali funkcjonariusze. Powiatowa Komenda Policji informuje, że wszyscy z nich są dobrze znani kłobuckim stróżom prawa.

W chwili zatrzymania mężczyźni byli nietrzeźwi, ponieważ w ich organizmach było od ponad 2 do nawet ponad 3 promili alkoholu. Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, pracowali kłobuccy kryminalni wspólnie z technikiem kryminalistyki.

Zweryfikowane informacje pochodzące ze wstępnych ustaleń oraz pozostały materiał dowodowy pozwoliły przedstawić podejrzanemu zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała 59-letniego mieszkańca Kłobucka, które w konsekwencji doprowadziło do śmierci pokrzywdzonego. 4 czerwca na wniosek kłobuckich kryminalnych oraz prokuratora częstochowski sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Grozi mu teraz dożywotni pobyt w więzieniu.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot. i film: Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku (w tym zdjęcie poglądowe)

Miejska TV