Nowe hybrydy dla policjantów

Nowe radiowozy z napędem hybrydowym zasilą flotę wojewódzkiej policji. Tojoty będą służyć m.in. w Częstochowie, Woźnikach i Zawierciu. Trzy pojazdy trafią do powiatu kłobuckiego.

4 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się przekazanie 54 nowych radiowozów, które zasilą flotę śląskiej policji. Samochody odebrali m.in. komendanci z Częstochowy, Kłobucka, Lublińca i Zawiercia. Przedstawiciele m.in. zawierciańskiej komendy odebrali także zakupione w ubiegłym roku kia stingery, w których zamontowano nowoczesne urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego. Koszt wyposażenia, wideorejestratorów i tablic świetlnych, to 480 tys. zł.

Każdy z nowych radiowozów wart jest natomiast ponad 102 tys. zł brutto. Toyota corolla kombi jest wyposażona m.in. w automatyczną skrzynię biegów, automatyczną klimatyzację oraz kamerę cofania, a pod maską ma silnik o pojemności 1,8 litra. Łączna moc układu hybrydowego to 122 KM. Dla przyszłych użytkowników zakupionych pojazdów zaplanowano szkolenia, w części teoretycznej i praktycznej, organizowane przez dostawcę pojazdów z udziałem importera.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Gospodarzem wtorkowej uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, który wspólnie z Marszałkiem Województwa Śląskiego Jakubem Chełstowskim oraz Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Tomaszem Bednarkiem przekazał nowe radiowozy komendantom miejskim i powiatowym garnizonu śląskiego. – Zmieniamy wizerunek, zmieniamy flotę, zależy nam na ochronie środowiska – podkreślał nadinsp. Justyński.

Jedna toyota trafi do Komisariatu Policji w Woźnikach w powiecie lublinieckim. Jeden samochód będzie wykorzystywany przez zawierciańskich funkcjonariuszy. Trzy nowe hybrydy trafią do powiatu kłobuckiego. W piątek 7 maja o 8:30 przed Komendą Powiatową Policji w Kłobucku odbędzie się oficjalne przekazanie radiowozów policjantów z Kłobucka, Krzepic oraz Wręczycy Wielkiej. W wydarzeniu wezmą również udział przedstawiciele samorządów z ww. ośrodków, a także z Panek, Przystajni i Lipia, bo to właśnie z tych miast i gmin pochodziło dofinansowanie na zakup toyot.

KR
Fot.: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach / Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Miejska TV