Nadzwyczajna sesja o odpadach komunalnych oraz Marszu Równości

Radni będą debatować o kwestiach dotyczących każdego mieszkańca Częstochowy. Przewodni temat najbliższej sesji to gospodarowanie odpadami komunalnymi. Prezydent będzie też pytany o Marsz Równości.

Na 7 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miasta zwołana została XII nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Częstochowy. Wśród projektów uchwał znajduje się propozycja obniżenia stawek za segregowane śmieci do 12 zł od osoby, natomiast za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny, do 20 zł. Oznaczałoby to odwrócenie zmian wprowadzonych przez władze miasta w maju.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Druga propozycja dotyczą ustalenia stawek opłat za jedno opróżnienie pojemnika. W uzasadnieniu czytamy, że ”uchwała znosi niesprawiedliwą podwyżkę za odpady o określonej pojemności, która nie była konsultowana z przedsiębiorcami i samorządami gospodarczymi miasta”. Trzecia sprawa to wprowadzenie proekologicznego programu ”Częstochowa bez plastiku”, co ma związek z dyrektywą zakazującą używania wyrobów jednorazowych z tworzyw sztucznych.

Pozostałe poruszane punkty to informacja Prezydenta Miasta Częstochowy na temat Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o., na temat Sobreko Sp. z o.o. oraz na temat II Marszu Równości w Częstochowie.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy

Miejska TV