Pościg za kierowcą, który jechał 116 kilometrów na godzinę

We Wręczycy Wielkiej zakończył się pościg za audi, które kilkanaście minut wcześniej w Kamyku nie zatrzymało się do kontroli drogowej. Kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 116 km na godzinę.

4 czerwca policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali ruch na ul. Reymonta w Kamyku. Około 18:00 mundurowi zmierzyli prędkość szybko jadącego audi. Laserowy miernik wskazał, że samochód w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością aż 116 km na godz.

Mundurowi podjęli próbę zatrzymania kierowcy, który najpierw zwolnił, ale dojeżdżając do policyjnego patrolu, gwałtownie przyśpieszył i odjechał w kierunku Kłobucka. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Jednocześnie za pośrednictwem oficera dyżurnego przekazano informację dotyczącą marki, koloru oraz numeru rejestracyjnego uciekającego samochodu. Po kilku minutach audi zostało zatrzymane na terenie Wręczycy Wielkiej przez policjantów z tamtejszego komisariatu.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Samochodem kierował 23-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, który już stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał mandat w kwocie 500 zł, a do jego konta dopisano 10 punktów karnych. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzut karny niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi nawet 5-letni pobyt w więzieniu. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Miejska TV