Wydano list gończy za podejrzanym o zabójstwo

Na nieużytkach w centrum Siemianowic Śląskich znaleziono całkowicie zakopane zwłoki mężczyzny. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania podejrzanego. Wydano list gończy.

1 czerwca odnaleziono ciało 28-letniego mieszkańca Siemianowic. Już ze wstępnych oględzin wynikało, że doszło do zabójstwa. Podejrzenia padły na 55-letniego znajomego ofiary, po którym tego samego dnia ślad zaginął. Mężczyzna jest niebezpieczny i może posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzie. Wcześniej był już notowany za poważne przestępstwa i odbywał kary więzienia.

Prokuratura Rejonowa w Siemianowicach Śląskich wszczęła śledztwo przeciwko podejrzanemu Markowi Gieracz, urodzonemu 17 kwietnia 1964 r. Poszukiwany nie posiada stałego miejsca zamieszkania, a ostatnio przebywał w Siemianowicach Śląskich. Może poruszać się środkami komunikacji miejskiej. Został za nim wydany list gończy.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Rysopis podejrzanego: wzrost – ok. 175 cm, waga – ok. 75-80 kg, włosy krótkie, twarz owalna. Liczne tatuaże na ciele umiejscowione na lewym i prawym ramieniu, prawym przedramieniu, lewym nadgarstku, prawym podudziu, lewym palcu. Charakterystyczną cechą poszukiwanego jest brak prawego kciuka. Może nosić nakrycie głowy.

W przypadku posiadania wiedzy o podejrzanym, miejscu jego ukrywania się lub o osobach mogących utrzymywać z nim kontakt, policji prosi o pilne przekazanie informacji dyżurnemu siemianowickiej komendy pod numerem tel.: 32 35 96 255, 32 35 96 201 lub o kontakt z najbliższą jednostką policji. Informacje można też przesłać mailowo na adres: dyzurny@siemianowice.ka.policja.gov.pl.

KR
Fot.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie / Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Miejska TV