Gospodarstwo z Łobodna laureatem konkursu na szczeblu wojewódzkim!

W Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne zostali docenieni m.in. mieszkańcy Łobodna w powiecie kłobuckim i Mykanowa w powiecie częstochowskim.

10 czerwca w sali koncertowej częstochowskiego Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom wojewódzkiego etapu XVII Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne oraz IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci ”Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Wzięli w niej udział m.in. Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżyński.

Rywalizowało 19 gospodarstw, z których Komisja Konkursowa wytypowała laureatów. Przyznano trzy równorzędne wyróżnienia, natomiast zdobywca 1. miejsca reprezentować będzie województwo śląskie podczas centralnego finału. W tym roku zwyciężyło gospodarstwo Renaty Wiesner z Bieńkowic w gminie Krzyżanowice w powiecie raciborskim. Laureatami zostali również Alina i Bogdan Chudaszkowie z Łobodna w gminie Kłobuck w powiecie kłobuckim, a ich gospodarstwo sklasyfikowano na II miejscu.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Wyróżnienia otrzymali m.in. Emilia i Dariusz Płuszka z Mykanowa w powiecie częstochowskim oraz Ewelina i Sebastian Stańczyk z Białej Błotnej w gminie Kroczyce w powiecie zawierciańskim. Uczestnicy finału otrzymali nagrody ufundowane przez KRUS oraz sponsorów, w tym samorządy, na terenie których znajdują się finałowe gospodarstwa.

W etapie wojewódzkim Konkursu Plastycznego dla Dzieci brała w tym roku udział rekordowa liczba uczestników z województwa śląskiego. Nadesłano 990 prac z ponad 100 szkół, a nagrody rozdano 20 laureatom.

W I grupie wiekowej (klasy 0-3):
I miejsce – Dawid Czudaj z 3 klasy Szkoły Podstawowej w Kośmidrach w powiecie lublinieckim;
II miejsce – Emilia Szczerba z 1 klasy Szkoły Podstawowej w Turowie w powiecie częstochowskim;
III miejsce – Filip Borowik z 3 klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu w powiecie kłobuckim.

W II grupie wiekowej (klasy 4-8):
I miejsce – Barbara Kędziorczyk z 8 klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paniówkach w powiecie gliwickim;
II miejsce – Małgorzata Sarnowska z 5 klasy Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Zielonej w powiecie częstochowskim;
III miejsce – Mateusz Czopik z 8 klasy Szkoły Podstawowej w Widzowie w powiecie częstochowskim.

KR
Fot.: KRUS

Miejska TV