W Boronowie znaleziono trzynaście padłych zwierząt

Zgłoszenie dotyczyło fetoru, który dochodził z jednego z gospodarstw w Boronowie. Znaleziono w sumie trzynaście padłych zwierząt. Niektóre z byków i świń znajdowały się w stanie częściowego rozkładu.

Lublinieccy policjanci zatrzymali 67-latka, który odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. W trakcie interwencji na terenie jego gospodarstwa znaleziono padłe zwierzęta, a mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

[huge_it_slider id=”1″]

 

7 czerwca policjanci z komendy w Lublińcu otrzymali zgłoszenie o fetorze dochodzącym z jednego z gospodarstw w Boronowie. Na miejsce skierowano dzielnicowego. Na widok umundurowanego policjanta właściciel nieruchomości uciekł z posesji, wykorzystując do tego tylne wyjście. Na miejscu znaleziono łącznie 13 padłych zwierząt, byków i świń, a niektóre znajdowały się w stanie częściowego rozkładu. Wezwano służby weterynaryjne, a policjanci zabezpieczyli niezbędne dla postępowania dowody.

Właściciel zwierząt przez kilka dni był poszukiwany, w czym uczestniczyli policjanci i strażacy. 67-latka odnaleziono 11 czerwca na terenie Boronowa. Został zatrzymany, a w najbliższym czasie będzie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublińcu, gdzie usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Miejska TV