Śmiertelny wypadek w gminie Mykanów

Doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych. Jeden z kierowców, który nie spowodował zdarzenia, nie przeżył.

DW-493 na wysokości skrzyżowania z ul. Wodociągową w Kolonii Wierzchowisku została zablokowana. 13 czerwca doszło tam do wypadku z udziałem trzech osobówek, a ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca BMW jechał w kierunku Mykanowa i wyprzedzał inny pojazd.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Wtedy zderzył się bocznie z volkswagenem, a następnie czołowo z oplem, którego kierowca poniósł śmierć na miejscu, a pasażer w ciężkim stanie trafił do szpitala. Trwają ustalenie dokładnych okoliczności wypadku. Policja kierowała na objazdy.

Edycja:

Do wypadku doszło przed 15:00. BMW kierował 69-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Podczas wyprzedzania nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, przez co najechał na tył volkswagena. Następnie zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z oplem, którego kierowca, 22-letni mieszkaniec gminy Mykanów, poniósł śmierć na miejscu. 21-letni pasażer opla przeżył i trafił do szpitala.

KR
Fot.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie (zdjęcie poglądowe oraz z miejsca wypadku)

 

Miejska TV