Znicz będzie miał lepszy stadion. Kłobuck chce wydać 660 tys.

Kłobuck zamierza unowocześnić obiekt Ośrodka Sportu i Rekreacji. Chce na to wydać prawie 660 tys. zł. Ma to związek z awansem Znicza do wyższej klasy rozgrywkowej.

Miasto ogłosiło przetarg, który dotyczy dostosowania obiektu OSiR do wymogów IV ligi oraz oświetlenia terenu, co bezpośrednio nie jest związane z wymogami licencyjnymi. Do 19 czerwca Kłobuck oczekuje ofert od firm. Niezależnie od tego, złożone zostały również wnioski o dofinansowania dwóch kolejnych etapów inwestycji, czyli generalnej przebudowy boiska wraz z oświetleniem, odwodnieniem, elementami lekkoatletycznymi oraz bieżnią.

Co bardzo istotne, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze prace zakończą się już jesienią. – Przetarg jest przewidziany do tegorocznej realizacji. Wobec wniosków do Ministerstwa Sportu i Turystyki, które złożyliśmy na remont boiska oraz bieżnię, również przewidziane jest rozstrzygniecie w tym roku – mówi Jerzy Zakrzewski, burmistrz Kłobucka. Obecnie ogłoszone zadanie jest finansowane ze środków własnych, więc w tym przypadku gmina nie musi czekać na zewnętrzne decyzje.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Wszystko ma związek z powrotem kłobuckiej drużyny piłkarskiej do IV ligi. Znicz Kłobuck opuszcza Klasę Okręgową ”Football Factory”, a wywalczył to po 27 latach. – Cieszę się z awansu. Po to wzmacniamy zespół, po to inwestujemy w młodzież, aby klub się rozwijał i grał w jak najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi Daniel Zalski, prezes klubu. Znicz rozegrał ostatni mecz na własnym stadionie w lidze okręgowej, a pozostaje mu już tylko spotkanie w 34. kolejce i świętowanie awansu. – Mamy przez cały sezon jeden remis, dwie porażki, poza tym same zwycięstwa. Bilans jest bardzo dobry – stwierdza prezes Zalski. Ostatni mecz w sezonie zaplanowano na 15 czerwca.

Niedługo później nastąpi otwarcie ofert na modernizację obiektu OSiR. W tej chwili Kłobuck czeka na propozycje od firm. To już drugi przetarg w tej sprawie. Poprzedni, sfinalizowany w maju, zakończył się unieważnieniem, ponieważ podana przez przedsiębiorstwo cena była za wysoka. Okazało się, że gmina ostatecznie zamierza wydać niecałe 660 tys. zł.

Odkąd zostałem burmistrzem, staram się, aby Ośrodek Sportu tętnił życiem i nawiązywał do obecnych czasów, a nie czasów zamierzchłych, ale jeszcze dużo pracy przed nami – mówi burmistrz Zakrzewski, który wyjaśnia również, że jeżeli wnioski do ministerstwa zostaną rozpatrzone, miasto od razu ogłosi przetargi na kolejne prace. Obecnie planowane roboty, które dotyczą dostosowania obiektu do wymogów ligowych, powinny się zakończyć do 30 września.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Urząd Miejski w Kłobucku

Więcej: Szykuje się przebudowa stadionu Znicza Kłobuck. Miasto chce wydać prawie 400 tys. złotych

Miejska TV