Nietrzeźwy czołgista w centrum Pajęczna

Mężczyzna jest podejrzewany o kierowanie w centrum Pajęczna czołgiem T-55 pod wpływem alkoholu. Tankista trzeźwieje w policyjnym areszcie, a czołg został odholowany na strzeżony parking.

13 czerwca ok. 21:40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie otrzymał nietypowe zgłoszenie o czołgu jadącym jedną z głównych ulic miasta. W rejon ul. Mickiewicza skierowano patrol, który zastał zaparkowany na jezdni T-55 oraz stojącego obok mężczyznę, który chwilę wcześniej jechał tym czołgiem jako pasażer.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Wkrótce policjanci znaleźli w pobliżu 49-letniego właściciela pojazdu. Badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu, więc noc spędził w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej 14 czerwca usłyszy zarzuty. W usunięciu czołgu z ulicy pomógł funkcjonariuszom były żołnierz, który ma uprawnienia do kierowania takimi pojazdami.

T-55 na koszt właściciela trafił na strzeżony parking, a jak wynika ze wstępnych ustaleń, początkowo czołg był transportowany na lawecie, która się zepsuła i pojazd zdjęto z niej na czas naprawy. Kiedy ponownie miał zostać załadowany, 49-latek postanowił udać się na przejażdżkę ulicami Pajęczna. Czołg nie ma ubezpieczenia komunikacyjnego, a właściciel uprawnień do kierowania takimi pojazdami.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie

Miejska TV