Raków zagra na stadionie w Bełchatowie

Dotychczas pewne były dwie sprawy – awans Rakowa i brak nowego stadionu. W maju potwierdziły się przypuszczenia, że RKS będzie gospodarzem w Sosnowcu. Jak się okazało, plany się zmieniły.

24 maja częstochowski klub uzyskał oficjalnie licencję na rozgrywki Lotto Ekstraklasy w najbliższym sezonie. Jednocześnie potwierdzono, że zespół będzie rozgrywał mecze w roli gospodarza na Stadionie Ludowym w Sosnowcu.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Tymczasem – jak poinformował RKS – decyzją Komisji Licencyjnej PZPN z 14 czerwca Raków Częstochowa uzyskał zgodę na rozgrywanie meczy w sezonie 2019/2020 w charakterze gospodarza na stadionie przy ul. Sportowej w Bełchatowie. – Nasze rozmowy z miastem Bełchatów i GKS-em trwały do ostatniej chwili. Umowa została podpisana tak naprawdę kilka godzin temu. Dlaczego postawiliśmy przenieść się właśnie tam? To bardziej kameralny i lepiej przystosowany do potrzeb Rakowa obiekt. Nie będę ukrywał, że wpływ na tę decyzję miały również niższe koszty wynajmu. Z tego miejsca chciałbym podziękować przedstawicielom miasta Sosnowiec i władzom Zagłębia za udzielone nam wsparcie oraz chęć udostępnienia nam swojego stadionu – powiedział prezes klubu, Wojciech Cygan.

KR
Źródło: rksrakow.pl
Fot.: MCS / Urząd Miasta Bełchatowa (Gieksa Arena)

Więcej: Mecze u siebie… w Sosnowcu?

Miejska TV