Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo dziesięciolatki

Został zatrzymany mężczyzna podejrzany o zabójstwo dziesięciolatki. Śledczy sprawdzili setki informacji w tej sprawie, w tym otrzymywane od mieszkańców. 22-latek trafił do prokuratury i przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Do zabójstwa doszło w okolicach Żarowa w województwie dolnośląskim 13 czerwca. Ciało dziecka znaleziono wieczorem poza miejscowością Mrowiny, gdzie dziewczynka mieszkała. Nad sprawą od czwartku pracowali najbardziej doświadczeni policjanci i prokuratorzy, a 16 czerwca po południu zatrzymany mieszkaniec powiatu świdnickiego trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia zbrodni.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Od momentu znalezienia ciała dziewczynki funkcjonariusze pracowali prawie bez przerwy, dzień i noc, a do sprawy zaangażowani zostali doświadczeni funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, policjanci ze Świdnicy oraz eksperci z KGP. – Od początku do śledczych spływało wiele informacji w tej sprawie. Każda z nich była bardzo wnikliwie analizowana. Za to bardzo dziękujemy mieszkańcom, którzy odpowiedzieli na apel. Funkcjonariusze bardzo szczegółowo weryfikowali informacje i osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem – poinformował nadkom. Krzysztof Zaporowski, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Zatrzymany 22-latek już usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozić mu może kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KR
Fot. i film: Policja Dolnośląska

Miejska TV