Uprawa marihuany w piwnicy na Tysiącleciu

W piwnicy bloku na częstochowskim Tysiącleciu mężczyzna uprawiał krzewy marihuany. Policjanci zabezpieczyli sadzonki i susz roślinny, a także przyrządy do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających.

W zeszłym tygodniu kryminalni z komisariatu III w Częstochowie postanowili sprawdzić informację, z której wynikało, że w piwnicy w jednym z bloków mogą być uprawiane konopie indyjskie. Przypuszczenia się potwierdziły. Z pomieszczenia wydobywał się silny zapach charakterystyczny dla marihuany, a we wnętrzu zamontowane były lampy i wentylatory.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli i zabezpieczyli ponad 40 krzewów w różnej fazie wzrostu, przedmioty służące do uprawy oraz susz roślinny. Testy wykazały, że to marihuana. Substancje będą poddane dalszej analizie.

31-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego został zatrzymany. Okazało się, że dawał środki odurzające swojej dziewczynie. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa–Północ przedstawił hodowcy zarzuty i zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

KR
Fot.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Miejska TV