Policjanci strzelali w trakcie pościgu w gminie Olsztyn

Uciekający próbował zepchnąć z drogi motocykl i przejechać policjanta. W trakcie pościgu w gminie Olsztyn mundurowi musieli użyć broni.

23 czerwca ok. 9:00 rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego częstochowskiej komendy pełnili służbę na motocyklach w Biskupicach w gminie Olsztyn. Zauważyli dacię i dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Mężczyzna zignorował jednak funkcjonariuszy i zaczął uciekać. – Mundurowi niezwłocznie podjęli pościg i pomimo wyraźnie dawanych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, kierowca nie zatrzymał się do kontroli i kontynuował ucieczkę – mówi st. asp. Marta Kaczyńska z KMP w Częstochowie.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Prowadzący samochód łamał przy tym przepisy ruchu drogowego i stwarzał zagrożenie dla innych ludzi. W pewnym momencie uciekający próbował zepchnąć z drogi motocykl i przejechać policjanta. – Wówczas funkcjonariusz wykorzystał broń służbową do zatrzymania kierowcy i oddał strzały – relacjonuje Marta Kaczyńska. Dzięki przestrzelonym oponom mężczyznę udało się zatrzymać w Odrzykoniu.

50-letni mieszkaniec Częstochowy został przewieziony do aresztu. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie autem pod wpływem alkoholu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za czynną napaść na policjanta. Nikt postronny nie odniósł obrażeń.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Miejska TV