Trzy samochody zderzyły się między Pankami a Truskolasami

W trakcie wyprzedzania ciężarówki doszło do kolizji drogowej. Zderzyły się trzy samochody. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 494 był utrudniony.

26 czerwca ok. 8:00 rano kłobuccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji między Pankami a Truskolasami. Na miejsce zostały wysłane służby. Okazało się, że zderzyły się trzy pojazdy. – Kierowca forda mondeo, jadący w kierunku Panek, rozpoczął manewr wyprzedzania ciężarówki, która jechała w tym samym kierunku. Niestety niewłaściwie ocenił sytuację – relacjonuje Kamil Raczyński z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. Z naprzeciwka jechał również ford, a za nim opel zafira.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Doszło do zderzenia dwóch samochodów, ale nikomu nic się nie stało. Według wstępnych ustaleń, do kolizji doprowadził mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka kierujący fordem mondeo. Pozostałe dwa pojazdy prowadzili mieszkańcy powiatu częstochowskiego. – Droga była przejezdna, natomiast na czas wykonywania policyjnych czynności odbywał się tam ruch wahadłowy, regulowany przez policjantów i strażaków – mówi mł. asp. Kamil Raczyński. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku (zdjęcie poglądowe)

Miejska TV