Nadciągają niszczycielskie burze

W godzinach popołudniowych i wieczornych synoptycy prognozują wystąpienie miejscami niszczycielskich burz na bardzo dużym obszarze kraju. Niekorzystne i niebezpieczne warunki przewidywane są również dla województwa śląskiego.

Pierwszym problemem dla Częstochowy oraz województwa są panujące upały. 1 lipca spodziewać się można w ciągu dnia nie mniej niż 30 stopni Celsjusza, natomiast temperatura odczuwalna będzie jeszcze wyższa. W nocy z 1 na 2 lipca prawdopodobnie będzie to nie mniej niż 17-20 kresek. Podobne warunki dotyczą całej południowej części kraju.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Poważniejszym zagrożeniem są burze, których można się spodziewać w Częstochowie w godzinach popołudniowych aż do północy. Szczególnie niekorzystne warunki, w tym burze z gradem, według zapowiedzi dotyczą województw łódzkiego, opolskiego i dolnośląskiego, ale na całym południowym obszar państwa między granicami z Czechami i Ukrainą według przewidywań wystąpią miejscami niszczycielskie burze. Prognozuje się, że prędkość wiatru może przekraczać 100 km na godz. Również lokalnie spadnie grad. Niekorzystne warunki utrzymają do 2 lipca.

KR

Miejska TV