Aquapark będzie gotowy na przyszłe wakacje

Park Wodny w Częstochowie powstaje w sąsiedztwie Pływalni Letniej przy ul. Dekabrystów 45. Oba obiekty będą tworzyć kompleks. Planowany termin oddania aquaparku do użytku to czerwiec przyszłego roku.

Budynek ma już obecnie trzy kondygnacje oraz podpiwniczenie, w którym znajdzie się parking na 46 miejsc. Hala basenowa z atrakcjami wodnymi stanowi południowo-zachodnią część Parku Wodnego. W planach wydzielono mniejsze strefy, czyli m.in. dziką i leniwą rzekę, grotę sztucznej fali, miejsce z gejzerami powietrznymi. Pojawią się baseny z hydromasażem oraz brodzik dla dzieci.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Na parterze znajdą się kasy oraz szatnie dla 554 osób, 20 przebieralni oraz dodatkowo dla grup zorganizowanych dwie szatni i kolejne trzy przebieralnie. Na piętrze natomiast powstanie strefę SPA, która obejmie m.in. suchą saunę fińską, biosaunę z solą, łaźnię kamienną i rzymską, saunę czterech żywiołów, grotę lodową, solną, basenik schładzający, basen solankowy oraz prysznice z programami kąpieli, którym będą towarzyszyć efekty świetlne oraz odgłosy natury. Również w tym miejscu przewidziano taras relaksacyjny z placem zabaw oraz strefę gastronomiczną.

W piwnicach przewidziano pomieszczenia techniczne, socjalne, magazynowe. Projekt obejmuje także budowę dróg wewnętrznych, parkingów czy chodników. Prace w terenie ruszyły w sierpniu 2018 r., a obecnie są na półmetku. Zgodnie z umową termin oddania aquaparku do użytku to czerwiec przyszłego roku. Całość inwestycji kosztuje 51,5 mln zł.

KR
Fot. i wizualizacje: Urząd Miasta Częstochowy

Miejska TV