Raków Częstochowa będzie promował miasto?

Nastąpiło otwarcie ofert w sprawie promowanie miasta poprzez piłkę nożną. Jedynym klubem, który postanowił wziąć udział w przetargu, jest RKS Raków.

Częstochowa zdecydowało się przeznaczyć środki na promocję miasta poprzez sport. To kilka osobnych usług, w tym jedna dotycząca piłki nożnej. Wymagania stawiane przez magistrat były stosunkowo wąskie. Miał to być m.in. zespół biorący udział w rozgrywkach I Ligi lub Ekstraklasy.

Zakres obowiązków spoczywających na klubie to promowanie miasta podczas spotkań, zarówno w roli gospodarza, jak i na wyjeździe. Będzie to oznaczało konieczność posiadania słowa ”Częstochowa” lub pochodnego przymiotnika w nazwie klubu, co nie stanowi problemu, a także eksponowania loga miasta. Jednocześnie wykonawca m.in. powinien nieodpłatnie użyczać gminie wizerunku zawodników oraz całej drużyny.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Po otwarciu ofert 3 lipca okazało się, że w przetargu wziął udział zaledwie jeden zespół, mieszcząc się w sumie, jaką magistrat postanowił przeznaczyć na ten cel. Jest to kwota 1,800,000,00 zł brutto, natomiast RKS chciałby się podjąć zadania za cenę 1,799,999,99 zł brutto. Usługa ma być realizowana w Częstochowie. Umowa, kiedy zostanie podpisana, w założeniach obowiązywać będzie do końca bieżącego roku.

Warunki ewentualnego porozumienia są szczegółowe. Oznacza to dla przykładu ”przekazywanie przez spikera w trakcie zawodów w roli gospodarza informacji istotnych dla mieszkańców, w tym na temat najważniejszych przedsięwzięć realizowanych przez Miasto”. Można się również spodziewać, że klub będzie brał udział w publicznych imprezach, a zamawiający otrzyma 30 karnetów, w tym 15 typu VIP na trybunę honorową. Według wzoru umowy, za jej nienależyte wykonanie mogą zostać uznane np. ”chuligańskie zachowania kibiców oraz wszelkie inne niewłaściwe zachowania kibiców”.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Więcej: Informacja z otwarcia ofert

Miejska TV