Akt oskarżenia przeciwko seryjnemu gwałcicielowi kobiet świadczących usługi seksualne

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia dotyczący gwałtów na kobietach świadczących usługi seksualne oraz zabójstwa jednej z nich.

29 grudnia 2017 r. mieszkaniec województwa mazowieckiego, 31-letni Konrad J., wyjechał z domu samochodem dostawczym i udał się w kierunku Częstochowy, aby skorzystać z usług seksualnych kobiet przy DK-1. W okolicach Wikłowa w gminie Kruszyna usługi seksualne oferowała 26-letnia obywatelka Bułgarii. Konrad J. uzgodnił z nią wykonanie usługi, po czym kobieta wsiadła do jego samochodu i udali się w głąb lasu.

Tam oskarżony zabrał pokrzywdzonej telefon komórkowy, pobił, związał kablem elektrycznym i skuł kajdankami oraz wrzucił ją do przestrzeni bagażowej. Następnie mężczyzna brutalnie zgwałcił kobietę. W pewnym momencie na miejsce zdarzenia przyjechała jej znajoma, więc oskarżony uciekł. Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia przez policję.

Na wniosek prokuratora Konrad J. został tymczasowo aresztowany pod zarzutem zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem. Przeszukano należące do oskarżonego pomieszczenia, gdzie znaleziono telefony komórkowe i inne przedmioty, które – jak się później okazało – należały do kobiet świadczących usługi seksualne przy drogach.

[huge_it_slider id=”1″]

 

18 grudnia 2017 r. w Danielowie w powiecie radomszczańskim odkryto płytko zakopane zwłoki zaginionej 19-letniej obywatelki Bułgarii. Ustalono, że 22 maja tamtego roku Konrad J. przyjechał samochodem dostawczym w okolice tej miejscowości i udał się do lasu w towarzystwie zajmującej się świadczeniem usług seksualnych kobiety. Tam pobił pokrzywdzoną, związał kablem i drutem oraz wielokrotnie brutalnie zgwałcił. Następnie w nieustalony sposób pozbawił nastolatkę życia i zakopał w pobliżu jej zwłoki. Mężczyzna zabrał także pokrzywdzonej telefon komórkowy, torebkę i biżuterię, które zostały znalezione w jego mieszkaniu.

Aktem oskarżenia objęto również przestępstwa zgwałcenia kobiet świadczących usługi seksualne przy drogach, których Konrad J. dopuścił się 11 sierpnia 2017 r. w Piotrkowie Trybunalskim oraz 30 października 2017 r. w Dąbrowie Górniczej. W tych przypadkach sposób działania sprawcy był podobny. Konrad J. zabierał kobiety samochodem do lasu, w celu skorzystania z usługi seksualnej, groził pozbawieniem życia, krępował, dotkliwie bił oraz wielokrotnie brutalnie gwałcił. Oskarżony zabierał także pokrzywdzonym telefony komórkowe, pieniądze i inne przedmioty.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Konrad J. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Na końcowym etapie śledztwa mężczyzna jednak zmienił wyjaśnienia i nie przyznał się do zabójstwa obywatelki Bułgarii. Biegli lekarze psychiatrzy stwierdzili, że w chwili dokonania zarzucanych mu czynów był poczytalny. Natomiast na podstawie opinii biegłych psychologów stwierdzono, że oskarżony spełnia psychologiczne kryteria seryjnego sprawcy działającego z motywacji seksualnej. Konrad J. nie był w przeszłości karany.

Przestępstwo zabójstwa, popełnione w związku z dokonaniem zgwałcenia, jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 12 do 15 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawiania wolności. Przestępstwo zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 5 do 15 lat.

KR

Miejska TV