Pijany kierowca doprowadził do czołowego zderzenia w Miedźnie

Młody kierowca doprowadził w Miedźnie do czołowego zderzenia. W trakcie badania okazało się, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Pasażerka jadąca w drugim samochodzie została zabrana do częstochowskiego szpitala.

W niedzielę 30 czerwca ok. 18:00 doszło do wypadku na ulicy Częstochowskiej w Miedźnie. Na miejsce skierowani zostali policjanci z kłobuckiej drogówki. Wstępnie ustalili, że na łuku drogi 22-letni kierowca mazdy stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do czołowego zderzenia z toyotą. Mężczyzna jechał w kierunku Kamyka.

Można przypuszczać, że do utraty panowania nad pojazdem przyczynił się stan, w jakim znajdował się młody kierowca, mieszkaniec gminy Miedźno. W trakcie przeprowadzonego badania okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Jadącą w kierunku Zawad toyotą kierował 34-letni mieszkaniec Wrocławia, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Ponadto w tym samochodzie jechała pasażerka, która z miejsca zdarzenia została zabrana do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania. Pijanemu mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy, a dodatkowo usłyszy zarzuty. Grożą mu grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilka lat więzienia.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Miejska TV