Spotkanie z Jakubem Żulczykiem w Kłobucku

Powieść ”Ślepnąc od świateł” Jakuba Żulczyka sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy. Autor został współscenarzystą serialu HBO o tym samym tytule, który okazał się być jedną z najchętniej oglądanych produkcji.

Spotkanie autorskie z pisarzem, scenarzystą i dziennikarzem Jakubem Żulczykiem organizują Biblioteka Publiczna Gminy Kłobuck im. Jana Długosza oraz Dyskusyjny Klub Książki. Autor zadebiutował w 2006 r. powieścią ”Zrób mi jakąś krzywdę”. Z wykształcenia jest dziennikarzem i pracował m.in. jako felietonista oraz publicysta.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W 2008 r. wydano ”Radio Armageddon”, które zostało zaadaptowane na scenę Wrocławskiego Teatru Współczesnego, natomiast w 2017 r. ukazała się powieść ”Wzgórze psów”, za którą pisarz otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur. Jakub Żulczyk jest również pomysłodawcą, współautorem i współscenarzystą serialowego hitu Canal Plus ”Belfer”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 11 lipca o 18:00 w Czytelni Biblioteki Publicznej Gminy Kłobuck przy ul. Okólnej 3.

KR
Fot.: Biblioteka Publiczna Gminy Kłobuck im. Jana Długosza (fragment plakatu)

Więcej: Jakub Żulczyk w Kłobucku!

Miejska TV