”Apollo 11” w OKF Iluzja

To był mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości. 20 lipca 1969 r. pierwsi ludzie stanęli na powierzchni Księżyca. W rocznicę lądowania na srebrnym globie Ośrodek Kultury Filmowej przygotował pokaz unikalnego filmu dokumentalnego.

W ”Apollo 11” wykorzystano dotąd niepublikowanie materiały dotyczące najsłynniejszej misji NASA. Głównymi bohaterami trwającego 93 minuty filmu są Buzz Aldrin, Joan Ann Archer, Janet Armstrong oraz Neil Armstrong. Pokaz zaplanowano w OKF Iluzja przy al. NMP dokładnie w 50. rocznicę lądowania na Księżycu, 20 lipca o godz. 20:17:40. Cena za wstęp to 25 zł lub 20 zł za bilet ulgowy. Przed seansem odbędzie się pokaz łazika marsjańskiego.

[huge_it_slider id=”1″]

 

”Niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm, ponad 11 000 godzin materiału audio, skupienie astronautów i specjalistów z centrum dowodzenia NASA, emocje milionów widzów, którzy w napięciu oglądali z Ziemi tę nadzwyczajną misję – z tych elementów Todd Douglas Miller i jego ekipa z precyzją skonstruowali pasjonujący dokument, który trzeba zobaczyć na wielkim kinowym ekranie. Przy akompaniamencie hipnotyzującej muzyki dosłownie zanurzycie się w ten niezwykły, doniosły czas 1969 roku i będziecie uczestniczyć w przełomowym wydarzeniu: gdy ludzkość wykonała wielki krok ku przyszłości.”

KR
Fot.: OKF Iluzja

 

Miejska TV