Jarosław Kaczyński na Jasnej Górze

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził Częstochowę i udał się na Jasną Górę. Jarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszyli politycy partii rządzącej z naszego województwa.

W miniony weekend 5-7 lipca w Katowicach odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, w której wzięło udział niespełna 500 prelegentów, wzorowana na spotkaniu polityków z 2015 r. Jest to przygotowanie do jesiennych wyborów. Drugiego dnia miało miejsce m.in. wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W niedzielę 7 lipca Jarosław Kaczyński w towarzystwie polityków z naszego regionu udał się na Jasną Górę. Prezes nie pierwszy raz przyjechał do częstochowskiego sanktuarium. W marcu również odbyło się spotkanie działaczy PiS w stolicy województwa śląskiego, a w trakcie powrotu z ówczesnej konwencji były premier modlił się na Jasnej Górze w intencji Ojczyzny i zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Obecna wizyta przez Cudownym Obrazem mogła mieć podobny charakter.

Według lipcowego sondażu Kantar opublikowanego przez Radio Zet w nadchodzących wyborach zdecydowane zwycięstwo odniesie Prawo i Sprawiedliwość z poparciem prawie połowy wyborców (45 proc.). Platforma Obywatelska, na której zlecenie przeprowadzono badanie, może liczyć na co czwarty głos (26 proc.). W Sejmie znalazłyby się również Wiosna (ok. 6 proc.) oraz Kukiz’15 (ok. 5 proc.). W sondażu nie uwzględniono Konfederacji.

KR
Fot.: Biuro Poselskie Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej

Więcej: Sondaż wyborczy w Radiu Zet
Więcej: O co modlił się Jarosław Kaczyński na Jasnej Górze?

Miejska TV