Poszukiwany pirat drogowy

Między Częstochową a Radomskiem prawie doszło do tragedii. Kierowca z powiatu częstochowskiego uniknął czołowego zderzenia, a policja poszukuje sprawcy, który zbiegł z miejsca kolizji.

6 lipca ok. 14:10 na DK 91 samochód, który zmierzał w kierunku Radomska, wyprzedzał inne pojazdy. Sprawca nie upewnił się, że ma wystarczająco dużo miejsca i zmusił jadącego z przeciwka kierowcę do zjechania na pobocze, przez co ten uderzył w drzewo. – Kierowca peugeota wykonał manewr obronny w celu uniknięcia czołowego zderzenia z tym nieustalonym dotychczas pojazdem – mówi Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. 42-letni mieszkaniec gminy Kruszyna w powiecie częstochowskim na szczęście nie został ranny.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Zdjęcia z miejsca zdarzenia upubliczniła Ilona Śliwakowska, która prosi o pomoc w odnalezieniu winnego. – Stąd mój apel, jeśli ktoś z Państwa jechał drogą krajową nr 91 w sobotę 06 lipca na odcinku Częstochowa – Radomsko, gdzieś w okolicy stacji paliw w miejscowości Borki przed Bobrami i Radomskiem w czasie 13:45- 14:00 i miał włączoną kamerkę samochodową z nagraniem pirata drogowego, jadącego od strony Częstochowy, który spowodował ten wypadek, bardzo proszę o kontakt i przesyłanie nagrań – napisała, zwracając uwagę, że według relacji innych uczestników ruchu sprawca co chwilę wyprzedzał na trzeciego. Policja apeluje o kontakt do osób, które były świadkami zdarzenia, przejeżdżały w tamtym miejscu bądź mają zamontowane w autach kamery.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Ilona Śliwakowska

Miejska TV