Trzy firmy zainteresowane Hutą Częstochowa. Czy pracownicy dostaną wypłaty?

Greybull Capital wycofał się z planów zakupu Huty Częstochowa. Nie oznacza to, że zakład upadnie. Wciąż nie wiadomo, kiedy wszyscy pracownicy dostaną wypłaty.

Nie przyniosły spodziewanych owoców negocjacje między wierzycielami a funduszem Greybull Capital. Zarząd ISD Huty Częstochowa poinformował pracowników, że nie ustają wysiłki dla ratowania zakładu i miejsc pracy. – Dodatkowo banki podejmują działania w celu znalezienia innego rozwiązania niż upadłość Huty. Zarządy Spółek Grupy ISD wspierają w tym zakresie banki – pisze kierownictwo częstochowskiego przedsiębiorstwa. Nie jest oczywisty powód, dla którego Brytyjczycy wycofali się z zakupu, pomimo spełnienia przez polskie banki warunków.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Jest szansa na wysłanie hutnikom wypłat wieczorem 10 lipca, a więc następnego dnia powinny trafić na konta. Wciąż jest to problem, ponieważ sytuacja finansowa zakładu jest bardzo trudna. Jeśli hutnicy dostaną pensję, z powodu przestoju będzie to 80 proc. należnej kwoty, nie mniej jednak niż 2 tys. zł netto. Dotychczas firma nie zgromadziła całości środków niezbędnych na czerwcową wypłatę, deklaruje jednak, że ostatecznie pieniądze zostaną przekazane wszystkim pracownikom w późniejszym terminie, czyli po 10 lipca.

Nieoficjalnie wiadomo, że pojawiły się trzy firmy, które wyraziły zainteresowanie kupnem częstochowskiej Huty. Złożyły pewnego rodzaju wstępne oferty, które dotyczą zbadania spółki, aby ewentualnie złożyć ofertę kupna.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Miejska TV