Obchody rocznicy lądowania na Księżycu w Częstochowie

W tym roku świętujemy 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu. W centrum Częstochowy odbędzie się pokaz łazika marsjańskiego, skonstruowanego przez studentów politechniki. Zapowiedziano również obserwacje astronomiczne.

Muzeum Częstochowskie świętuje 50. rocznicę lądowania amerykańskich astronautów na Księżycu. W Ratuszu od maja prezentowana jest wystawa ”Ku gwiazdom”, przygotowana we współpracy m.in. z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Wśród eksponatów można zobaczyć choćby skafandry, prowiant astronautów, sprzęt niezbędny w przestrzeni kosmicznej czy kawałki meteorytów.

[huge_it_slider id=”1″]

 

20 lipca zaplanowano zwiedzanie tej ekspozycji, ale tego dnia będzie można również naocznie przekonać się, co potrafi skonstruowany przez częstochowskich studentów łazik marsjański, a także przyjrzeć się niebu za pomocą specjalistycznego sprzętu – jeśli warunki pogodowe tego nie uniemożliwią – oraz poznać szczegóły całego programu Apollo, z naciskiem na lądowanie załogowej misji pod dowództwem Neila Armstronga na Srebrnym Globie.

KR
Fot.: Politechnika Częstochowska / PCz Rover Team

Program:
16:00-19:00 – pokazy możliwości łazika marsjańskiego skonstruowanego przez studentów Politechniki Częstochowskiej
17:00-20:20 – oglądanie nieba za pomocą przyrządów optycznych
20:30 – wykład o programie kosmicznym Apollo
21:20 – kuratorskie oprowadzanie po wystawie ”Ku gwiazdom” z Markiem Nowakiem
22:00 – zakończenie imprezy

Więcej: Częstochowski łazik marsjański jednym z najlepszych na świecie!
Więcej: Ku gwiazdom

Miejska TV