Wielka Rodzina Radia Maryja przybyła do Częstochowy

Prawie sto tysięcy osób przybyło na jasnogórskie błonia. Odbyła się 28. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Do Częstochowy przyjechał też premier Mateusz Morawiecki.

14 lipca na błoniach jasnogórskich zgromadzili się m.in. słuchacze toruńskiej rozgłośni oraz widzowie Telewizji Trwam. To najliczniejsza w ciągu roku pielgrzymka, której w tym razem przyświecały słowa św. Jana Pawła II: ”Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!” Na spotkanie przybył również Prezes Rady Ministrów, który zwrócił się do zebranych, przypominając niełatwe dzieje obrony polskości. Mówił również z nadzieją o przyszłości kraju. – Polska musi być jednością. Chcemy zjednoczenia naszego całego narodu pod biało-czerwonym sztandarem – podkreślał Mateusz Morawiecki.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Tegoroczne modlitewne spotkanie było przebłaganiem za zniewagi, bluźnierstwa i świętokradztwa przeciw Bogu i Matce Najświętszej, a list do pielgrzymów skierował Prezydent Rzeczypospolitej. – Rodzina Radia Maryja jest prawdziwą obywatelską wspólnotą, której spoiwem jest przywiązanie do wartości chrześcijańskich i umiłowanie Ojczyzny – napisał Andrzej Duda. – Są to dwa filary, na których od początków naszej państwowości opiera się nasza narodowa wspólnota.

We Mszy św. wzięło udział blisko sto tysięcy pątników. Policja nie odnotowała żadnych naruszeń prawa. Częstochowscy funkcjonariusze kierowali ruchem, aby odbywał się płynnie na największych skrzyżowaniach w mieście oraz w centrum, w rejonie podjasnogórskim. Do zabezpieczenia skierowano również m.in. jeźdźców, którzy patrolowali rejon Parku im. Stanisława Staszica oraz Park 3 Maja.

KR
Źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry, Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Miejska TV