Wypadek w Grojcu. Zginął kierowca osobówki

Kierowca osobówki zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Zginął na miejscu. Nie znane są przyczyny wypadku.

15 lipca doszło do poważnego wypadku samochodowego w Grojcu w powiecie lublinieckim. Ok. 9:15 na Drodze Wojewódzkiej nr 905, między Boronowem a Psarami, kierowca osobowego opla zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciągnikiem siodłowym volvo z naczepą. Była to pusta cysterna na paliwo.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Jedna osoba, kierowca osobowego auta, poniosła śmierć na miejscu. Kierujący samochodem ciężarowym nie odniósł obrażeń. Na okres działań służb ratowniczych i do czasu całkowitego usunięciu skutków zdarzenia droga była zablokowana i zorganizowano objazd. W akcji wzięli udział m.in. strażacy, ratownicy medyczni, funkcjonariusze medyczni, a na miejscu byli obecni m.in. prokurator oraz pracownicy pomocy drogowej i zakładu pogrzebowego.

Edycja:

Ciągnikiem siodłowym z naczepą kierował mieszkaniec Częstochowy. W chwili zdarzenia był trzeźwy. W wyniku odniesionych obrażeń kierowca Opla Agila, 81-latek z powiatu lublinieckiego, poniósł śmierć na miejscu. Utrudnienia na drodze trwały przez około cztery godziny.

KR
Źródło: st. kpt. Wojciech Kwapień / KP PSP w Lublińcu / KPP w Lublińcu

Miejska TV