Bicie rekordu w pobieraniu krwi

Liczy się każda kropla. Poza najważniejszym celem, czyli biciem rekordu w pobieraniu krwi, mieszkańcy Częstochowy będą się bawić podczas koncertów oraz brać udział w szeregu atrakcji, w tym spotkaniu z zawodnikami Włókniarza.

Krew jest potrzebna codziennie. Pozwala pomóc nie tylko ofiarom wypadków, ale również osobom cierpiącym na szereg poważnych chorób. ”Bicie Rekordu w Pobieraniu Krwi Dla Ratowania Życia i Zdrowia” to pierwsza tego rodzaju impreza w Częstochowie. Odbędzie się 20 lipca między 12:00 a 22:00 na terenach zielonych u zbiegu ulic Monte Cassino i Słowackiego. – Krew jest takim lekiem, którego nie da się otrzymać syntetycznie. Tylko i wyłącznie w sposób naturalny można pobrać ją od dawców, ludzi dobrej woli – mówi Tomasz Ginał z fundacji Ambasada Dobroczynności.

Na miejscu będą obecne do 17:00 co najmniej dwa autobusy – mobilne stacje poboru, a na uczestników czekają również atrakcje, takie jak pokazowa lekcja tańca latino częstochowskiej szkoły Impact o 13:00, warsztaty z Zumba Team Częstochowa o 14:30, konsultacje dietetyczne oraz przegląd sportowej Częstochowy, strefa dmuchanych zjeżdżalni, pokazy strażackie, malowanie twarzy czy pokazy iluzjonistów.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Na piknik przyjadą także żużlowcy rodzimego ForBET Włókniarz Częstochowa, z którymi można się spotkać. – Będą na pewno zawodnicy z podstawowego składu, także będzie można wziąć autografy, porozmawiać, odbędzie się również krótka konferencja – mówi Łukasz Banaś z Rady Programowej fundacji. Pojawią się nie tylko obecnie aktywni sportowcy. – Będzie na pewno Sławek Drabik – wyjaśnia Tomasz Ginał.

Od 16:30 zapowiedziano natomiast koncerty, a na imprezę zostało zaproszone wiele gwiazd, znanych choćby z radia. – Będzie Oddział Zamknięty, który zagra na finał. Imprezę będzie prowadzić pani Ola Kutz, która jest prezenterką telewizji zajmującej się motoryzacją – zapowiada Łukasz Banaś. Zagra również m.in. Clödie, K.A.S.A., Thomas Martin i After Lie. Przy okazji bicia rekordów do Częstochowy zawita również polski ”Jack Sparrow”.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Miejska TV