Kobieta pod wpływem narkotyków spacerowała z dzieckiem w wózku po DK1

Przypadkowy świadek w środku nocy zauważył w pobliżu Siewierza młodą kobietę, spacerującą z dziecięcym wózkiem po drodze krajowej nr 1 w kierunku Częstochowy. W pewnym momencie mało brakowało, aby kobieta została potrącona przez przejeżdżający obok autobus.

W nocy z 18 na 19 lipca prawie doszło do tragedii na DK1 w okolicy Siewierza. Będącą pod wpływem narkotyków 25-letnia kobieta spacerowała po trasie z miesięcznym synem. Na miejsce przyjechał samochodem także partner kobiety. 36-latek nie posiadał uprawnień do kierowania i również był pod wpływem amfetaminy, a jego ford nie miał ważnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia. Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bytomiu.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Całą sytuację tuż po 23:00 zauważył przypadkowy świadek, który zareagował i natychmiast zatrzymał kobietę. Mężczyzna wezwał też na miejsce funkcjonariuszy policji. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w organizmie policjanci wykluczyli nietrzeźwość kobiety. Kolejne badanie przy użyciu testera wykazało jednak, że 25-latka znajdowała się pod wpływem amfetaminy. Kobieta wraz z miesięcznym synem trafiła do szpitala.

Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia, matce grozi teraz kara do 5 lat więzienia. Jej partner, poza wykroczeniami w ruchu drogowym, odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków, za co grożą mu 3 lata więzienia.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Miejska TV