Motocykl uderzył w osobówkę w Zawierciu. Trzy osoby w szpitalu

Obywatele Czech wyprzedzili dwa samochody, wbrew obowiązującemu w tym miejscu zakazowi. Następnie uderzyli motocyklem w bok skręcającej terenówki. Na miejscu wypadku musiały lądować śmigłowce.

Do wypadku doszło 18 lipca przed 15:00 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 78 w Zawierciu. Kierujący motocyklem suzuki wpadł w bok terenowego nissana, który na dodatek uderzył następnie w słup oświetleniowy. Jadąca samochodem 46-letnia mieszkanka Krakowa skręcała w tym czasie w lewo, a wcześniej jednoślad wyprzedził dwa inne samochody, mimo że w tym miejscu obowiązywał zakaz. W powodu zderzenia pojazdów ciężkich obrażeń ciała doznał zarówno 45-letni motocyklista, jak i jego 46-letnia pasażerka.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Oboje są obywatelami Czech. Na miejscu musiały lądować dwa śmigłowce, które zabrały poszkodowanych do szpitala. Kobieta kierująca osobówką również trafiła pod opiekę lekarzy. W działaniach brało w sumie udział sześć zastępów straży pożarnej, trzy karetki pogotowia, a także m.in. policja oraz pogotowie energetyczne. Droga w miejscu wypadku była częściowo zablokowana, a ruch odbywał się wahadłowo.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu / Komenda Powiatowa PSP w Zawierciu

Miejska TV