Puchary AZS licytowane przez komornika

Obwieszczono licytację pucharów i medali częstochowskiego klubu sportowego. Nabyć będzie można dziewięć trofeów. Zespół wdraża plan naprawczy.

Wobec informacji o zajęciu pucharów przez komornika sądowego, Prezes Zarządu Klubu Sportowego AZS wydał 29 marca br. oświadczenie, w którym potwierdził, że klub jest zadłużony. – Wyrażam głębokie ubolewanie nad faktem, że doszło do sytuacji w których jeden z dłużników przeprowadził niezwykle bolesną procedurę odzyskiwania swoich należności, która dotarła do opinii publicznej – pisał Kamil Filipski. Zespół działał na rzecz poprawy sytuacji. 20 maja TAURON AZS Częstochowa zorganizował konferencje, której tematem była sytuacja klubu oraz wprowadzenie planu naprawczego.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Tymczasem Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie wyznaczył na 27 sierpnia licytację dziewięciu trofeów sportowych. Są to puchary za mistrzostwo Polski, puchary za zdobycie pucharu Polski oraz medale za zdobycie pucharu Europy. Obwieszczenie przewiduje również, że licytacja nieruchomości może się nie odbyć bez podania przyczyny.

Siatkówka jest w mniejszym stopniu wspierana przez Częstochowę niż żużel i piłka nożna. We wrześniu 2018 r. Urząd Miasta informował, że rozstrzygnięty został kolejny przetarg na promocję miasta poprzez sport, a jedynym oferentem był AZS Częstochowa. Porozumienie dotyczyło tylko niespełna 600 tys. zł.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Więcej: ”AZS tych pucharów nigdy nie stracił”

Miejska TV