W Częstochowie pojawi się osiemnaście nowych wiat przystankowych

Do końca lipca instalowane będą w Częstochowie nowe wiaty przystankowe. Spodziewać się można również zmian nad Wartą. Most w pobliżu ul. Nadrzecznej, z którego korzystają choćby rowerzyści, zostanie przebudowany.

Przy moście nieopodal ul. Nadrzecznej trwają prace budowlane, zlecone przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie. Odnowiona zostanie konstrukcja obiektu, powstanie nowa nawierzchnia i łączenia. Zabezpieczone też zostaną na nowo sieci przechodzące przez most, a w jego obrębie wzmocnione będą brzegi. Roboty, których koszt wyniesie ok. 250 tys. zł, w założeniach zakończą się na przełomie lipca i sierpnia, po czym przejście zostanie ponownie oddane do użytku mieszkańcom.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Jednocześnie w kilku dzielnicach miasta z nowej infrastruktury przystankowej będą mogli korzystać pasażerowie komunikacji miejskiej, ponieważ zakupione zostały kolejne wiaty. Trwa instalacja osiemnastu konstrukcji. Prace powinny zakończyć się w lipcu, a ich koszt to niecałe 100 tys. zł z budżetu MZDiT. Montowane wiaty powstały z hartowanego szkła, tworzywa i stali. Mają szerokość 1 lub 1,5 m i długość 4 m, za wyjątek przystanku przy D.H. Centrum, gdzie konstrukcja będzie miała 6 m.

KR
Fot.: MZDiT w Częstochowie

Lista przystanków z nowymi wiatami:
Leśna (x2)
Zbyszka (k. Dźbów)
D.H Centrum
Jagiellończycy
Palmowa
Rutkiewicz (x2)
Dąbrowskiego Sądy
Kordeckiego
Berger
Al. Pokoju (k. Huta)
Kutrzeby (k. centrum)
Komenda Miejska Policji
Dworzec Główny PKP
Dekabrystów
Zdrowa OSP
Kusocińskiego

Miejska TV