Mateusz Morawiecki i Kuba Błaszczykowski zapowiedzieli w Truskolasach wspieranie młodych sportowców

Zostanie dofinansowane boisko do gry w piłkę nożną w Truskolasach. Ma to być element szerszego programu. Nasz region odwiedzili m.in. premier rządu oraz kapitan polskiej reprezentacji.

W Truskolasach zainicjowany został program wspieranie młodych sportowców. 22 lipca podczęstochowską gminę odwiedził premier rządu, sekretarz stanu oraz kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Mateusz Morawiecki zapowiedział powstanie w miejscowości, z której wywodzi się Kuba Błaszczykowski, boiska ze sztuczną nawierzchnią. Obiekt przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach zostanie dofinansowane ze środków rządowych.

Prezes Rady Ministrów stwierdził również, że to element rozleglejszych działań, a jego wielkim pragnieniem jest skłonienie młodych ludzi do treningu i pracy nad sobą. – Chcemy szerzej, w różnych gminach, w powiatach Polski, tych również, które są zapomniane, tego typu program rozwinąć – zapewnił premier, który zwrócił się do dzieci i młodzieży, zapewniając, że droga do sukcesów jest okupiona pracą i wysiłkiem. – Chciałem podziękować Kubie za wspaniałą postawę – powiedział Mateusz Morawiecki – również postawę patriotyczną, za naukę patriotyzmu w praktyce.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Boisko w Truskolasach będzie pierwszą taką inwestycją w gminie i w powiecie. Kuba Błaszczykowski stwierdził, że od 2010 r. starał się, żeby właśnie w Truskolasach powstał taki obiekt, ponieważ w tym miejscu się wychował. Kapitan reprezentacji zauważył, że istotną sprawą jest odciągniecie młodych ludzi od mało rozwijających rozrywek oraz używek, które przynoszą negatywne konsekwencje w dorosłym życiu, czemu służyć może sport. – Mam nadzieję, że będziemy zbierać tego owoce, może nie za rok, za dwa, bo trzeba dać też naszej młodzieży, tym chłopakom trochę czasu, żeby się rozwinęli – powiedział Kuba Błaszczykowski. Piłkarz wyjaśnił, że nawet jeśli sport nie przynosi zawodowych profitów, uczy charakteru. W zainicjowaniu budowy obiektu swój udział mieli wójt Wręczycy Wielkiej Tomasz Osiński oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Edycja:

Inwestycja zakłada budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną. Jej koszt to ok. 1,8–2 mln zł. Dofinansowanie z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów będzie wynosić 1 mln zł.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: premier.gov.pl

Miejska TV