Znane są okoliczności śmierci 5-letniego Dawida

Sekcja zwłok wykazała liczne rany kłute klatki piersiowej chłopca. Pięciolatek zaginął w lipcu w trakcie podróży z ojcem, który popełnił samobójstwo. Nie wszystkie okoliczności sprawy są znane.

W minioną sobotę 20 lipca odnaleziono ciało 5-letniego Dawida. Służby rozpoczęły poszukiwania chłopca, kiedy okazało się, że jego ojciec prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Mężczyzna podróżował na trasie z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy, a następnie w przeciwnym kierunku. Z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Warszawie wynika, że w trakcie powrotu zatrzymał się w okolicy węzła Konotopa. Według śledczych 32-latek w tamtym miejscu miał wyjąć zwłoki syna z samochodu i pozostawić ciało.

22 lipca prokuratura poinformowała, że według wstępnych ustaleń na ubraniu ojca nie ma krwi dziecka, nie wyklucza się jednak kontaminacji, czyli przemieszania się śladów. Badanie zwłok pozwala stwierdzić przyczynę zgonu dziecka. – W tej chwili możemy powiedzieć, że są to liczne rany kłute klatki piersiowej, skutkujące krwotokiem wewnętrznym i zewnętrznym, a następnie śmiercią – powiedział Łukasz Łapczyński, rzecznik warszawskiej prokuratury. Z informacji znanych śledczym wynika, że w zdarzeniu nie brały udziału osoby trzecie.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W trakcie podróży samochodem 10 lipca pięciolatek rozmawiał z matką przez telefon. Następnie ok. 18:30 doszło do wymiany wiadomości SMS między rodzicami chłopca, których treść nie została upubliczniona, po czym miała miejsce tragedia. Wstępnie prokuratura zakłada, że do zabójstwa doszło w samochodzie, o czym świadczą ślady znalezione w pojeździe. Nie znaleziono narzędzia zbrodni. Służby będą starały się poznać motywy, jakim kierował się Paweł Ż. Według prokuratury ojciec dziecka miał zaplanować swoje działanie, ponieważ mężczyzna przez dwa tygodnie nie chodził do pracy. – Wskazują też na to inne okoliczności – stwierdził rzecznik warszawskiej prokuratury, nie podając szczegółów. W okolicach miejsca, gdzie znaleziono ciało chłopca, były wcześniej prowadzone poszukiwania.

KR

Miejska TV