Ukrainiec zasnął w samochodzie w centrum Częstochowy

Funkcjonariusze Straży Miejskiej zatrzymali mężczyznę, który zasnął za kierownicą. Jego zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu. Nie doszło do wypadku.

W niedzielę 21 lipca częstochowscy strażnicy miejscy zatrzymali kierowcę, który zasnął za kierownicą. Ok. 22:30 skierowano zmotoryzowany patrol w rejon III Alei Najświętszej Maryi Panny. Funkcjonariusze otrzymali wcześniej zgłoszenie dotyczące samochodu, który przyjechał na parking, przy czym zachowanie kierowcy wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Po przybyciu na miejsce strażnicy miejscy stwierdzili, że auto rzeczywiście stoi na parkingu, a wewnątrz za kierownicą na przednim fotelu śpi mężczyzna. – Szyba w tym pojeździe od strony kierowcy była opuszczona. O poczynionych ustaleniach powiadomiono dyżurnego Komisariatu I policji, w uzgodnieniu z którym o sprawie powiadomiono oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji – relacjonuje Robert Kołodziej, kierownik Referatu Operacyjnego SM. – Do czasu przyjazdu na miejsce patrolu policji mężczyzna cały czas spał w pojeździe. Zatrzymany jest narodowości ukraińskiej. Trwają ustalenia, czy był pod wpływem alkoholu w trakcie prowadzenia samochodu.

KR

Miejska TV