Wypadek w Gruszewni. Motocyklista nie przeżył

Doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem w powiecie kłobuckim. Kierowcy jednośladu nie udało się uratować.

23 lipca po 17:00 doszło do wypadku na DK 43 w Gruszewni przy skręcie na Pierzchno w powiecie kłobuckim. Osobówka zderzyła się z motocyklem. Jedna osoba została poszkodowana. Ze wstępnych ustaleń, które mogą się ostatecznie nie potwierdzić, poczynionych na miejscu zdarzenia przez funkcjonariuszy wynika, że z drogi podporządkowanej włączał się kierujący BMW 22-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. Samochód zderzył się z jednośladem, który jechał w kierunku Wielunia. Niestety motocyklista, 61-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, z tego powodu zginął.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Po badaniu kierowcy osobówki alkomatem okazało się, że miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany przez policję. Będzie mu pobrana krew dla potwierdzenia stanu trzeźwości oraz aby sprawdzić, czy był pod wpływem środków psychoaktywnych. Stan trzeźwości kierującego motocyklem również zostanie ustalony.

Najpewniej zostanie powołany biegły z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych oraz będzie badany również stan techniczny obu pojazdów, które brały udział w zdarzeniu, aby ustalić faktyczny przebieg wypadku.

Aktualnie trwają czynności policyjne. Na 19:30 droga jest przejezdna, ruch odbywa się wahadłowo. Na miejscu pracują policjanci z kłobuckiej drogówki, obecny jest również prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie.

Edycja:

Na 24 lipca zaplanowano doprowadzenie kierowcy samochodu osobowego do prokuratury, a następnie do sądu, aby podjął decyzję w sprawie zastosowania sankcji wobec zatrzymanego. Miejsce zdarzenia zbada zespół, w skład którego wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu: (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Zbigniew Baran

Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Miejska TV